Dzień Wody w XIV LO

Dzień Wody w XIV LO

W tym tygodniu łącząc Światowy Dzień Ziemi ze Światowym Dniem Wody, zwróciliśmy uwagę uczniów na problemy zanieczyszczenia wód. Uczniowie klas pierwszych przy współpracy pracowników Wód Polskich przygotowali sesję naukową dotyczącą problemu zanieczyszczenia wód, ginących gatunków i konieczności segregacji śmieci. Drugim etapem naszych obchodów Dnia Wody będzie posprzątanie doliny Cisowskiego Potoku. 

Sukces naszych ratowników

Sukces naszych ratowników

Przedstawiciele Szkolnego Koła PCK w składzie Dawid, Amelia, Ula, Kalina i Amir zajęli drugie miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gdyni. Walka była zacięta, drużyna wykazała się nie tylko wiedzą, ale najwyższymi umiejętnościami pracy w grupie przy dużym stresie, zdolnościami komunikacyjnymi i zgraniem. To zaowocowało sukcesem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Targi gdyńskich szkół

Drodzy uczniowie klas ósmych Byliście na Targach Szkół, zapoznaliście się z ofertą naszej szkoły, odwiedziliście nasz box, może przywitaliście się z naszym patronem  – Kopernikiem. Odwiedził nas prezydent miasta Gdyni.  Jeśli coś Was ominęło wejdźcie w zakładkę rekrutacja na naszej stronie. A wszystko stanie się jasne, zapraszamy na dzień otwarty 6 czerwca 2024.

30 lat Szkoły

30 lat Szkoły

W piątek 23 lutego świętowaliśmy 30 – lat powstania szkoły. Były konkursy, escape roomy astronomiczne, występy teatralne, 1 z 10 z wiedzy o  M. Koperniku i jego odkryciach i wiele pomysłowych i zaskakujących astronomicznych wydarzeń. Tańczyliśmy poloneza i belgijkę. Urodziny nie mogły się odbyć bez tortu i odśpiewana 100 lat. Takie huczne urodziny mogły być …